BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Shëndeti

Ylli Merja ndan recetën magjike që duhet ta dini të gjithë: Ja si të shpëtoni nga dhimbja e veshit për 5 minuta me këtë bimë

Ylli Merja ndan recetën magjike që duhet ta dini të gjithë:

Mjeku popullor Ylli Merja shprehet se rastet e infeksioneve të veshit mund të kurohen shumë lehtësisht përmes bimëve medicinale, miksimit të tyre me njëra-tjetrën dhe çajrave që mund të realizojmë në kushtet e shtëpisë. Ndërsa solli disa variante recetash që do t’ju lehtësojnë menjëherë dhimbjet.

“Mund të marrim pak kamomil, ta ziejmë dhe ngrohim në avullin e saj një fasho, këtë avullin me kamomil e vendosim tek veshi. Mund të bëjmë një kombinim midis kamomilit dhe borzilokut, një kombinim midis kamomilit dhe rozmarinës, pra çfarë bimësh të kemi në shtëpi. Pastaj e zhysim këtë copën në çaj e shtrydhim dhe nuk duhet të çojmë ujin në kanalin e veshës sepse na infekton më keq. Këtë garzën e vendosim dhe mbulojmë veshin. Nëse kemi uthull molle ose hudhër, mund të na japi një efekt qetësues, kompres nga jashtë. Uthullën e mollës e hollojmë me ujë të ngrohtë më parë. Ndërsa mund të japim në formulë që ka dhënë rezultat, merrni pak vaj ulliri mund të hedhim në të fetat e një qepe të kuqe ose fundi i rrënjës së preshit, thelpinj hudhre, katër goxha karafili, pak rigon, kaurdisim sa qepa ose hudhra të marr ngjyrë kafe e marrim e lehtë të ftohet dhe me tamponin e veshit e hedhim disa pika në vesh dhe bëjmë masazh jashtë. Vëmë re që brenda 5 minutash veshi është plotësisht i qetë” këshilloi doktori popullor Ylli Merja.

Ndër të tjera ai tha në emisionin ‘Rreze Dielli’  se edhe personat të cilët e kanë kaluar më parë infeksionin në vesh mund t’i përsërin kurat me recetat e mësipërme për t’u siguruar që infeksioni dhe dhimbja e veshit nuk do të rikthet sërish:

Patjetër që mund ta bëjë kurën, sikur dy pika nga ky vaji ( propolis me rigon) të hedhi në ditë ëshë e mjaftueshme dhe jemi brenda asaj situatës së zgjidhjes madje edhe mund ta pijë një lugë në ditë sepse është antviral i fuqishëm.