BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

“Donim vetëm ta...”/ Torturuan qenin e tyre, çifti shqiptar në Itali përfundon në telashe të mëdha

“Donim vetëm ta...”/ Torturuan qenin e tyre, çifti

Policia Bashkiake e Bellarias në Rimin kreu sekuestrimin ??emergjent të një qenushi të racës malteze dhe njëkohësisht nisi hetim për pronarët me akuzën e keqtrajtimit të kafshëve konkurruese. Burri dhe gruaja u denoncuan nga një fqinj, i cili, duke i ardhur keq për ngacmimet e bëra ndaj kafshës së gjorë, filmoi gjithçka me smartfon dhe më pas denoncoi pronarët në zyrën e bashkisë.

Në video, burri, një 46-vjeçar me origjinë shqiptare, shihej duke ngritur duart mbi maltezin duke e goditur disa herë. Në raste të tjera qenin e vogël do ta kapnin nga veshët dhe do ta kishin lënë të varur në boshllëkun përtej kangjellave të tarracës së shtëpisë së çiftit. Për më tepër, në ankesë, fqinja tha se edhe në të kaluarën kishte parë keqtrajtime të ngjashme.

Të dyshuarit kanë hedhur poshtë me forcë akuzat e ngritura ndaj tyre. Veçanërisht 46-vjeçari kishte pranuar se e kishte qortuar kafshën, por vetëm për ta edukuar dhe për ta kuptuar se nuk duhet të hante jashtëqitjet e djalit të çiftit.

Gjyqtari hetues i Gjykatës së Riminit, Vinicio Cantarini, tashmë do të duhet të vendosë për fatin e qenit. Të dyshuarit nga ana e tyre vazhdojnë të pohojnë se janë shumë të afërt me kafshën dhe se e gjithë historia është pasojë e një keqkuptimi që synojnë ta zbardhin sa më parë.

Më të lexuarat