BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

Grabisnin argjendari, biznese e makina, bien në pranga katër “skifterët” shqiptarë

Grabisnin argjendari, biznese e makina, bien në pranga katër

Katër shtetas shqiptarë dhe një turk janë arrestuar nga autoritetet në Greqi, pasi akuzohen se janë autor të disa grabitjeve në kryera vitin e fundit.

Mediat fqinje shkruajnë se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, banda e hajdutëve grabisin makina, biznese dhe argjendari.

Më konkretisht, anëtarët e organizatës kanë kryer këto vepra penale:

1.Vjedhja e automjetit në shtator 2023 në zonën e Melissia.
2. Vjedhje e një argjendari në Poros Troizinia më 22.08.2023.
3. Vjedhje në një argjendari në Poros Trizinias më datë 12.05.2023.
4. Vjedhjes në një argjendari në Delphi, Focis më datë 16.12.2023.
5. Vjedhje në një argjendari në Delphi, Focis më datë 01.07.2024.
6. Vjedhja e një makine të konfiskuar në Stacionin e Policisë Salamis dhe zjarrvënia e makinës më 02-03-2024.
7.Tentativë vjedhjes në një argjendari në Argostoli Kefalonia më datë 04.02.2024.
8. Tentativë vjedhjeje në një argjendari në Argostoli, Kefaloni më datë 17.03.2024.
9.Tentativë e vjedhjes në një argjendari në Argostoli Kefalonia më datë 04.01.2024.

Raportohet se të arrestuarit, me çështjen në ngarkim të tyre, janë dërguar në Prokurorinë Penale të Pireut për veprime të mëtejshme.