BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

I kërkuar për lidhje me ‘Ndraghetën’, bie në prangat e Interpolit në Gjermani i riu shqiptar

I kërkuar për lidhje me ‘Ndraghetën’, bie në

Ka rënë në prangat e policisë gjermane një i ri shqiptar, pasi ishte në kërkim nga autoritetet italiane.

Interpoli ka bërë të mundur arrestimin e 29-vjeçari-t shqiptar pasi ka mbërritur në aeroportin e Fiumicino nga Gjermania, për shkak se ndaj tij ishte lëshuar nga Gjykata e Apelit të Romës.
Hetimi nisi në shkurt të vitit 2022, kur u ccmontua një “Ndrangheta” lokale në komunat Anzio dhe Nettuno, kushtuar jo vetëm ndaj trafikut të drogës por edhe kushtëzimit të jetës politike lokale dhe kontrollit të aktiviteteve ekonomike dhe dhënies së kontratave lokale. Në hetimin “Tritone” u dokumentua se si një nga anëtarët e ‘Ndrangheta’s, duke pasur aftësinë të importonte ngarkesa të mëdha narkotike nga Amerika e Jugut, për të përfituar të ardhura të mëtejshme, kishte zgjeruar aktivitetet e tij të shitjes së drogës nga komunat e Anzios dhe Anzios dhe Nettuno në komunat Rocca di Papa dhe Grottaferrata, duke ndërthurur biznesin e tij me ato të klanit.

Atë mëngjes, 29-vjeçari shqiptar ishte lokalizuar nga karabinierët në Shqipëri, për të cilin ndaj tij ishte lëshuar një urdhër arresti evropian dhe ishte aktivizuar Shërbimi i Bashkëpunimit Policor Ndërkombëtar. I riu u kap në bordin e një fluturimi të planifikuar që vinte nga Tirana dhe u nis për në aeroportin e Karlsruhe/Baden-Bade, ku policia gjermane e ndaloi.