BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Aktualitet

Publikohet DOKUMENTI/ Zbardhen detajet e rënda për personin që goditi Berishën me grusht. Ja çfarë deklaron vërtetimi mjekësor

Publikohet DOKUMENTI/ Zbardhen detajet e rënda për personin që

Gert Shehu, personi që goditi me grusht Sali Berishën sot në bulevard gjatë protestës së opozitës, duke se është person me probleme mendore.

Së pak kështu bëhet me dije nga një vërtetim mjekësor ku thuhet se ai ka ankth, frikë dhe dyshime në arsye, me konfuzime mendore.

Aty thuhet se i janë dhënë medikamente për këtë gjendje dhe diagnoza paraprake është rregullim psikoti i papërcaktuar.

Ai është trajtuar me medikamente për 6 muaj, ndërsa pas ndërprerjes së tij gjendja mendore i është përsëritur, prandaj ka rifilluar mjekimin.

Po ashtu, në gusht 2022 i është bërë një vlerësim tjetër dhe ai është dërguar në urgjencën psikiatrike ku ka marrë ndihmën e parë dhe është kthyer në shtëpi.

Sipas vërtetimi mjekësor ai vazhdon të trajtohet me dy medikamentet për gjendjen e tij mendore, ndërsa thuhet se ai duhet ta paraqesë raportin e tij kudo.

Publikohet DOKUMENTI/ Zbardhen detajet e rënda për personin që