BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Aktualitet

Revoltohet ish-gjenerali UÇK-së: Vuçiç, zëdhënësi i forcave kriminale sot nderohet, ndërsa Jakup Krasniqi është në burg!

Revoltohet ish-gjenerali UÇK-së: Vuçiç,

Kudusi Lama, gjenerali i UÇK-së në pension i ftuar në Shqip me Dritan Hilën tha se gjtihë procesi që po bëhet në Hagë është i pakuptimtë, teksa Vuçiç, i cili është sot president i Serbisë dhe nderohet kudo, në vitet 97-99 ka qenë zvëndës i forcave kriminale serbe. Por në Hagë për krime lufte thotë ai, sot po gjykohet Jakup Krasniqi.

"Ata e kanë ditur që do të merren. Ju kam thënë dhe atyre që do të merren, sepse ata ishin krerët dhe drejtues të vendit. Ata janë koshientë për këtë çështje, për të cilën janë thirrur që me kohë. Sot janë përballë shpifjeve të pasardhësit të Millosheviçit.

Vuçiç, ish-zëvendës i forcave serbe në Kosovë në vitet 97-99 është sot President i Serbisë dhe nderohet e respektohet. Zëdhënës i forcave kriminale që kanë bërë masakrat më të mëdha të mundshme kundër shqiptarëve. Kurse zëvendësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi, pse ka frymëzuar forcat e veta të luftojnë për ta çliruar këtë popull të masakruar është sot në burg", u shpreh Lama në Dritare TV.