BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

"Është i paralexuar qëllimi i Metës"/ Gazetari i njohur zbulon skenarin e Berishës dhe ish presidnetit për protestën e 6 dhjetorit

"Është i paralexuar qëllimi i Metës"/ Gazetari i

Gazetari Aleksandër Çipa ka folur për situatën aktuale dhe politike në vendin tonë. Gazetari u ndal tek protesta e opozitës me datën 6 dhjetor ku u shpreh se është domosdoshmëri që protesta e opozitës në ditën kur në Tiranë mbahet samiti i BE të tregojë qytetari dhe të përcjellë mesazhet e duhura.

Në një intervistë për Euronews Albania, Çipa u shpreh se qëllimi i takimit të sotëm mes Metës dhe Berishës është që me çdo kusht pjesëmarrja në protestë të jetë masive.

“Në takimin e sotëm Meta-Berisha është me çdo kusht pjesëmarrja masive, besoj se ky është qëllimi  më i rëndësishëm  që i kanë vendosur vetes në këtë bashkëpunim opozitar. Është i paralexuar qëllimi i Metës, mesazhe të cilat duhet të jenë për një Evropë që të jetë e pranishme në mënyrën si duhet të funksionojë demokracia. Tani Meta është në një pozicion tjetër politik, ndaj në këtë pikë i intereson të shihet si protagonist i opozitarizmit në Shqipëri dhe këtë mesazh e ka të njëjtë me Berishën. Është e domosdoshme që protesta e opozitës të tregojë qytetari, në shmangien e çdo incidenti dhe mesazhin që do të japin protagonistët e protestës Meta dhe Berisha”, tha Çipa.