BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Aktualitet

"Tokën ë Vorës e privatizuan si tokë në Bërxullë!"/ Hoxha zbulon detajet për arrestimin e ish- kryetarit të komunës: Tokën e bleu nipi i...

"Tokën ë Vorës e privatizuan si tokë në

Artan Hoxha, i ftuar në  një emision televiziv,  ka folur për arrestimin e ish kryetarit të Komunës së Bërxullës, Ymer Marku, pasi dyshohet se ndihmoi në tjetërsimin e një toke 7500 metra katrorë, e cila më pas i është shitur nipit të ish deputetit, Sadri Abazi. 

"Ka qenë kandidat në Vorë në zgjedhjet e pjesshme, për PD-në e Bashës. Ymer Marku ka qenë kryetar komune në Bërxullë, kur Shqipëria kishte tjetër ndarje administrative, kur kishte bashki dhe komuna. E keni parasysh këto komunat që kanë qenë rrotull Tiranës dhe kanë bërë katrahurë të madhe?  Zona e Bërxullës është e rëndësishme, edhe si zonë industriale, edhe si zonë që ka afër aeroportin. 

Është kapur ky rast, pyeta drejtuesit e SPAK dhe më thanë nuk kanë bërë hetime kryesisht, por në bazë të kallëzimeve që u kanë ardhur.

Bëhet fjalë për tokë 7500 metër katrorë, e llojit arë. Kjo tokë i përkiste Bashkisë Vorë. Kanë bërë dokumentacionin, e kanë hedhur në hartë, e kanë privatizuar si tokë që i përkiste komunës Bërxullë.

Kjo tokë ka ndjekur këtë procedurë, sepse më mbrapa është blerë për një çmim 100 milionë lek të vjetra, nga Alko Impex Construction, që ka për administrator nipin e ish deputetit, Sadri Abazi, deputet i rëndësishëm i PS, sepse mblidhte vota.

Pra një kryetar komune i djathtë, që është munduar që tokën ta marrë nipi i një deputeti të majtë", tha Hoxha.