BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

Vrasja e Nikulajt/ Eksperti i sigurisë zbardh detaje të reja: Ishte e paralajmëruar, autorët ishin...

Vrasja e Nikulajt/ Eksperti i sigurisë zbardh detaje të reja: Ishte e

I ftuar në një emision televiziv, eksperti i sigurisë Fatjon Softa u shpreh se në rastin e Nikulajve kjo është një ngjarje e paralajmëruar sepse këto konflikte vazhdojnë për sa kohë kemi vrasje dhe hakmarrje me pagesë.

Ai shtoi se kishim një paralajmërim për një hakmarrje dhe personat duhet të mbaheshin në vëzhgim nga autoritetet, ndoshta për të shmangur ngjarje të tilla. 

Softa: Kjo është një ngjarje e paralajmëruar sepse këto konflikte vazhdojnë për sa kohë kemi vrasje dhe hakmarrje me pagesë. Vrasja e Ardian Nikulajt ku u përfshinë 4 persona edhe të huajt, e tregon një gjë të tillë. Është një përsëritje e skemave të atentateve me makina të vjedhura dhe targa të vjedhura, ndërsa personat janë profesionistë.

Kishim një paralajmërim për një hakmarrje dhe personat duhet të mbaheshin në vëzhgim. Duhet parë edhe aktiviteti i të ndjerit për të parë nëse ka pasur një të tillë. Duhet parë aktiviteti i tij, nëse ka pasur konflikte, sepse mund të përdoret alibia e hakmarrjes, ndërsa mund të kemi një pistë tjetër.