BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Bota

"E dimë kush e lëshoi kundër nesh", Erdogan lëshon deklaratën e fortë dhe paralajmëron Greqinë

"E dimë kush e lëshoi kundër nesh", Erdogan lëshon

Mediat helene thonë se Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vijon provokimet kundër Greqisë, duke deklaruar gjatë fjalës së tij hapëse në asamblenë e parlamentit turk se “Ankaraja e di se kush e ktheu Greqinë kundër Turqisë pas 100 vjetësh”.

“Ne e dimë shumë mirë se kush na e lëshoi ??përsëri Greqinë pas 100 vjetësh ”, tha në mënyrë karakteristike presidenti turk. “Ne e dimë se loja u zhvillua në këtë mënyrë,” shtoi ai.

“Armatimi i Greqisë është i papajtueshëm me arsyen, mirëkuptimin dhe aleancën. Nuk është në interesin e askujt të ndjekë një politikë provokimi dhe nuk do ta bëjë këtë. Ne e këshillojmë Greqinë të përmbahet nga sjelljet që do ta çojnë popullin e saj drejt shkatërrimit ”, tha Erdogan, duke vënë në dukje se “bota po tërhiqet në një vorbull të madhe. Turqia është vendi më i prekur nga të gjitha zhvillimet dhe ne nuk mund të përballojmë të ndjekim ngjarjet në rajonin tonë.”

Gjithashtu, në të njëjtin fjalim, Erdogan iu referua kërkesës së Suedisë dhe Finlandës për anëtarësim në NATO, duke theksuar se Turqia nuk do ta ratifikojë kërkesën e tyre “përderisa nuk kanë mbajtur premtimet” që kanë bërë.