BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

Çfarë po ndodh? Bjellorusia bën lëvizjen urgjente, rriten tensionet përgjatë kufirit ukrainas

Çfarë po ndodh? Bjellorusia bën lëvizjen urgjente, rriten

Bjellorusia, aleati më i ngushtë i Rusisë, njoftoi se po lëviz trupat dhe pajisjet ushtarake, duke përmendur “kërcënimet kundër terrorizmit”, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve BelTA.

Njoftimi vjen mes tensioneve të shtuara përgjatë kufirit verior të Ukrainës me Bjellorusinë, i cili u përdor si një platformë nga trupat ruse gjatë pushtimit në shkurt.

“Gjatë kësaj periudhe është planifikuar lëvizja e pajisjeve ushtarake dhe personeli i forcave të sigurisë kombëtare, kufizohet përkohësisht lëvizja e qytetarëve (transporti) përgjatë rrugëve të caktuara publike dhe zonave të terrenit dhe përdorimi i armëve imituese për qëllime stërvitore”, raportoi BelTA, duke cituar Këshillin e Sigurimit të Bjellorusisë.

Bjellorusia ka njoftuar gjithashtu fillimin e stërvitjeve ushtarake në përputhje me “fushatën e rekrutimit të vjeshtës për rekrutët e rinj për të marrë trajnimin bazë ushtarak”.

Gjatë fundjavës, ministri rus i mbrojtjes Sergei Shoigu vizitoi Bjellorusinë dhe u takua me Presidentin Alexander Lukashenko, për të cilin Mykhailo Podolyak, një këshilltar i kreut të Zyrës së Presidentit të Ukrainës, tha se “do t’i shtohet materialeve të aktakuzës si një shpërndarje e roleve kriminale.”

Trupat bjelloruse nuk kanë marrë pjesë në konflikt, një qëndrim i ripërsëritur nga Lukashenko në tetor.