BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Bota

Çfarë po ndodh në Francë? Macron i ‘vë flakën’ Parisit, zbardhen dinamikat, si u përdor ligji ‘antikushtetues’ i kushtetutës për kalimin e reformës së pensioneve

Çfarë po ndodh në Francë? Macron i ‘vë

Miratimi i reformës së pensioneve nga qeveria francize ka sjell revolta revolta me shpërthim të protestave në rrugë dhe regimin e mënjëhershëm të opozitës vendase.

Duke përdorur vakancën e kushtetutës, i hap rrugë qeverisë [ër miratim të reformës pa e votuar në parlament.

Vendimi u mor vetëm pak minuta para se të mbahej votimi, pasi qeveria nuk kishte garancinë se do të merrte shumicën e votave në Asamblenë Kombëtare.

Burime bëjnë me dije se Macron përdori një ligj që i lejon të votojë një ligj pa e çuar në parlament, që solli reagimin e opozitës dhe të popullit në rrugë.

       

      “Macron i vuri flakën mbrëmë Parisit, nxori një ligj që i lejo qeverisë franceze të votojë një ligj pa votim në parlament, është ligji më antikushtetues, por është kushtetues. Dhe kur doli në orën 3 kryeministrja dhe tha se do aplikojmë këtë ligj, doli opozita në parlament dhe 10 mijë vetë në rrugë pushtuan qendrën e Parisit”, tregoi gazetari.