BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Grevat e punëtorëve “paralizojnë” aeroportin e Berlinit, protestohet edhe në Francë dhe Itali

Grevat e punëtorëve “paralizojnë” aeroportin e

Grevat e punëtorëve për paga më të lartë në Gjermani ka shkaktuar bllokimin e një aeroporti në Berlin.

Nga grevat janë prekur disa sektorë por më tepër ai i fluturimeve. Vetëm në aeroportin e Brandenburgut në Berlin, janë anuluar rreth 300 fluturime.

“Pasagjerëve të prekur u kërkohet të kontaktojnë linjën e tyre ajrore për informacion mbi rezervimin dhe opsionet alternative të udhëtimit”, thotë aeroporti në një deklaratë.

Punonjësit e sigurisë dhe kompania që drejtonte aeroportin, ishin në grevë për një mosmarrëveshje pagash.

Por ky nuk është telashi i vetëm për këtë aeroport. I hapur në 2020 me vonesa për shkak të ndërtimit të ngadaltë, vuan dhe shumë borxhe.

Protesta po mbahen edhe në Britani, Francë dhe Itali, ku punëtorët kërkojnë kushte më të mira pune dhe paga më të larta për të përballur rritjet e çmimeve dhe inflacionin.