BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Macron i frikësuar nga “rrethimi i Parisit”, si presidenti francez do të përpiqet t’ia hedhë fajin BE-së, ja plani i presidentit francez

Macron i frikësuar nga “rrethimi i Parisit”, si presidenti

Qeveria e presidentit francez Emmanuel Macron pritet të shpallë lëshime për t'iu përgjigjur protestave të fermerëve që bllokojnë autostradat kyçe me traktorë. Për këtë qëllim, Macron planifikon të takohet me Presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen për të kërkuar masa të BE-së për të mbështetur fermerët francezë. Takimi do të fokusohet në ankesat në lidhje me eksportet e grurit të Ukrainës, të cilat konsiderohen konkurrencë të pandershme midis fermerëve. Macron pritet t'i bëjë thirrje BE-së të ndalojë marrëveshjen tregtare me vendet e Mercosur - Argjentinë, Brazil, Paraguaj dhe Uruguai, pasi fermerët kanë frikë se kjo do të çojë në një fluks të produkteve të lira në bllok. 

Fermerët po kërkojnë çmime më të larta të produkteve, reduktim të burokracisë dhe më pak kufizime mjedisore. Më shumë se 1000 traktorë aktualisht po bllokojnë 8 autostrada rreth Parisit, duke i detyruar udhëtarët të marrin rrugë anësore. "Rrethimi i Parisit po vazhdon," tha Damien Greffin , nënkryetar i sindikatës më të madhe bujqësore të vendit, FNSEA. Protestuesit sollën çanta gjumi, ushqim, ujë dhe tualete në rast të bllokadës disaditore. Të paktën 37 autostrada të tjera në të gjithë Francën janë bllokuar. Megjithëse autoritetet kanë vendosur 15,000 policë në të gjithë vendin, ata kanë lejuar protestuesit të vazhdojnë të bllokojnë rrugët për sa kohë që nuk ka dhunë. Macron, i cili fillimisht shmangu përfshirjen e drejtpërdrejtë, po përballet me presion për të adresuar krizën dhe për të diskutuar çështjet kryesore me Ursula von der Leyen. Presidenti francez i frikësohet gjithashtu humbjes së votave, teksa zgjedhjet e PE afrohen.