BREAKING NEWS

Dridhet vendi/ Tërmeti i fortë në Shqipëri. Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Dridhet vendi/ Tërmeti i fortë në Shqipëri. Ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”, ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”, ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x

Bota

“Ndaloje luftën në Ukrainë”/ Ballë për ballë me Lavrovin, shefi i OKB-së i bën kërkesën urgjente: Duam...

“Ndaloje luftën në Ukrainë”/ Ballë për

Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres i kërkoi ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov t’i japë fund luftës që Rusia i ka shpallur Ukrainës që prej 24 shkurtit.

Ne kemi nevojë për një armëpushim “sa më shpejt të jetë e mundur”, i tha sekretari i OKB-së ministrit rus.

Antonio Guterres mbërriti mëngjesin e sotëm në Moskë, për të takuar zyrtarët e lartë të vendit, për të diskutuar për luftën në Ukrainë.

"Ne jemi të interesuar të gjejmë mënyra për të krijuar kushtet për një armëpushim në Ukrainë sa më shpejt të jetë e mundur, ne duhet të bëjmë gjithçka që është e mundur për këtë qëllim"., kështu deklaroi Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, gjatë takimit me ministrin e Jashtëm rus Serghei Lavrov në Moskë.

Guteress më vonë do të pritet në Kremlin nga Vladimir Putin.