BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Bota

Ngjarje horror/ Ishin strehuar në qendrën e kujdesit, gjendet të vdekura dhe të hedhura në lumë dy vajza, dyshohet se...

Ngjarje horror/ Ishin strehuar në qendrën e kujdesit, gjendet të

17 vjeçarja Sitlalli Avelar, dhe 15 vjeçarja Kamryn Meyers, u gjetën të vdekura nga një shëtitës mengjesi, një javë pasi ishin shpallur ‘të larguara’ nga një qendër për adoleshentë të trazuar, ose ‘te paprivilegjuar’ në SHBA.

Trupat e dy adoleshenteve tragjike u gjetën në ujë kur një person që po shëtiste qenin i ngatërroi me manekinë, por në fakt ishin vajza ‘të paprivilegjuara’ që jetonin në shtëpinë shtetërore të të rinjve Youth Facility Inc Mesa, në Phoenix, Arizona.

Të dy trupat dukeshin se kishin disa kohë në ujë, ndërsa vdekjet e tyre i shtohen një numri të konsiderueshëm vdekjesh të pashpjeguara ose zhdukjesh të adoleshentëve nga shtëpitë e fëmijës në SHBA.

Avokati i shtëpisë së fëmijëve të marrë nga prindërit e tyre për arsye të ndryshme, Brad Miller, tha se dyshja ishin larguar edhe më parë nga qendra, e cila thotë se “nuk mund të mbajë personat aty kundër dëshirës së tyre”.

Rezidentja lokale Cathy Catalfo tha për ngjarjen e rëndë se vajzat nuk duhet të ishin larguar nga qendra, por të tjerë thonë se çuditërisht shumë adoleshentë të tillë janë zhdukur e më pas janë gjetur të vdekur e të abuzuar për arsye që nuk janë hetuar asnjëherë seriozisht.

Zëdhënësi i policisë së Mesa, Richard Encinas tha për rrjetin Fox10: “Ne i marrim seriozisht të gjitha rastet e këtij lloji. Ne duam të zbulojnë çfarë ka ndodhur”, tha ai për tragjedinë.