BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Rusia është gati për negociata, sinjale të çuditshme po vijnë nga Moska, ja pse Vladimir Putin po ndryshon qëndrim

Rusia është gati për negociata, sinjale të çuditshme

“Bloomberg”, duke cituar burime në Kremlin, ka njoftuar se Vladimir Putin po dërgon sinjale në SHBA përmes kanaleve jozyrtare për negociata, në të cilat ai do të konsideronte edhe pranimin e Ukrainës në NATO, në këmbim të territorit të pushtuar deri më tani, veçanërisht Krimesë dhe saj. lidhje tokësore me Rusinë. Një përfaqësuese e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Adrienne Watson, thotë se nuk është në dijeni të "ndryshimeve në pozicionin e Rusisë". Ju kujtojmë se Vladimir Putin ka përmendur disa herë se është "gati për negociata" por sipas "kushteve ruse, Sergei Lavrov tha së fundi se është e mundur të negociohet një qeveri tjetër në Kiev, por se "ai nuk heq dorë nga të gjitha qëllimet e shpallura” të të ashtuquajturve operacione speciale ushtarake. 

Dmitriy Peskov, zëdhënësi i Kremlinit, mohoi shkrimin e “Bloomberg”, duke theksuar se Rusia nuk do të lejojë kurrë që Ukraina të anëtarësohet në NATO dhe se "nëse këto qëllime nuk mund të arrihen me mjete diplomatike, operacioni ushtarak do të vazhdojë derisa të arrihen". Prandaj, të gjitha bisedimet për negociatat bien në ujë, për sa kohë që situata në fushën e betejës është në favor të Moskës, dhe përveç kësaj, ata shpresojnë që ndihma për Ukrainën të dobësohet gjithnjë e më shumë dhe se Rusia në fakt do të "fillojë të fitojë luftën", siç pretendojnë disa analistë ushtarakë atje, jo për shkak të aftësive të ushtrisë së saj, por për shkak të paaftësisë së Ukrainës për të mbrojtur veten në mënyrë efektive. Por ka ende kohë për këtë. Edhe analisti rus, Konstantin Eggert në Deutsche Welle, i cili thotë se është i bindur se sinjalet për negociata po dërgohen nga Moska, por që duhet të merren seriozisht.