BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Rajoni

Vizita e Lajçak jep “frytet”, BE bind Kosovën, Prishtina gati të shtyjë vendimin për heqjen e dinarit

Vizita e Lajçak jep “frytet”, BE bind Kosovën, Prishtina

Turi i të dërguarit të posaçëm për dialogun ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, Miroslav Lajçak duket se ka qenë frytdhënës. Ai u tha gazetarëve dje në mbrëmje në Prishtinë se është bërë pak progres në procesin e normalizimit të marrëdhënieve dhe njoftoi se qeveria e Kosovës do të shpallë informacionin në lidhje me dekretin e Bankës Qendrore, i cili parashikon pezullimin e dinarit. Pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe i pyetur nëse Qeveria e Kosovës është e gatshme të shtyjë vendimin për pezullimin e dinarit, Lajçak tha se informatat do të bëhen të ditura në një moment të dytë. “E përmendëm çështjen e vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës. Por unë nuk do të jem zëdhënës i qeverisë së Kosovës”, tha Lajçak. 

Ai përkujtoi se në qershor do të pasojnë zgjedhjet për Parlamentin Evropian, ndërsa në fund të vitit zgjedhjet presidenciale në SHBA, që do të thotë se vëmendja e publikut më vonë do të përqendrohet në ato procese, prandaj ai ishte në Beograd dhe Prishtinë, për të diskutuar për procesin e normalizimit të Serbisë dhe Kosovës. “Të shqyrtojmë se ku jemi dhe të diskutojmë se sa përparim mund të bëjmë derisa BE të hyjë në procesin zgjedhor. Falë dialogut arritëm rezultate të rëndësishme në fund të vitit të kaluar, si marrëveshjet për produktet energjetike dhe regjistrimet. Kemi arritur rezultate konkrete dhe të dukshme. Ka pasur pak progres në normalizimin e marrëdhënieve”, tha Lajçak. Ai theksoi se marrëveshjet e shkurtit dhe marsit të vitit të kaluar nuk nënkuptojnë se nuk duhet të shtrohet më pyetja se çfarë duhet bërë dhe se pyetja nuk është se si, por kur çfarë duhet bërë. “Nëse më pyesni mua, duhet të zbatohet pa vonesë, sa më shpejt”, theksoi më tej Lajçak.