BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Bota

'Shkundet' Rusia! SHBA përgatit goditjen e fortë, gati sistemi që shkatërron raketat dhe avionët e armikut

'Shkundet' Rusia! SHBA përgatit goditjen e fortë, gati

SHBA po shqyrton dërgimin e sistemit të mbrojtjes raketore Patriot në Ukrainë për të mbështetur aftësitë e tyre të mbrojtjes ajrore kundër sulmeve të ardhshme ruse, u tha gazetarëve të martën një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane.

“Të gjitha mundësitë janë në tryezë,” tha zyrtari kur u pyet nëse SHBA po shqyrtonte dërgimin e baterive Patriot posaçërisht në Ukrainë. “Patriot është një nga aftësitë e mbrojtjes ajrore që po shqyrtohet”, shtoi zyrtari.

Sistemi i  raketave të mbrojtjes ajrore Patriot – do të thotë “Radar i gjurmimit të grupeve me faza për të përgjuar objektivin” – është krijuar për të shkatërruar raketat balistike me rreze të shkurtër veprimi, avionë të avancuar dhe raketa lundrimi. Mbrojtja ajrore e Ukrainës është “prioriteti kryesor” i SHBA-së, shtoi zyrtari.

“Ne po shikojmë të gjitha mundësitë që mund t’i ndihmojnë ukrainasit t’i rezistojnë sulmeve ruse, kështu që të gjitha aftësitë janë në tavolinë, dhe ne po shikojmë se çfarë mund të bëjnë Shtetet e Bashkuara, ne po shohim se çfarë aleatët dhe partnerët tanë mund të bëjë, dhe duke parë kombinimet e aftësive që do të ishin të dobishme,” është shprehur zyrtari.