BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Gossip

E keni dëgjuar tek kënga 'Mora fjalë', zbuloni se kush është zëri i frazës 'Radio Dodona' (FOTO)

E keni dëgjuar tek kënga 'Mora fjalë', zbuloni se kush

‘Mora fjalë’ quhet një nga këngët më të dëgjuara shqipe, sidomos, kur vijnë festat e nëntorit, apo, data 17 shkurt.

Ky projekt muzikor, interpretohet nga këngëtarja e madhe, Shkurte Fejza.

Mirëpo, në kanalin Youtube të këngëtares, para se të nis kënga, dëgjohet xhingla ‘Radio Dodona’, e cila është bërë pjesë e pandashme e këngës.

Kush e këndon ‘Mora fjalë’, nuk e nis pa xhinglën ‘Radio Dodona’, te minuta 0:57 e këngës.

Por, a e keni menduar se i kujt është zëri që e thotë këtë xhingël?

Syri mëson se zëri është i profesoreshës Mimoza Doko, e cila dikur ka punuar edhe në Radio Dodona dhe njihet për një karrierë të bujshme, qoftë në gazetari, qoftë si profesoreshë universitare.

Profesoresha Doko, tregoi se sonte e mësoi për herë të parë që xhingla me zërin e saj, është pjesë e këngës së Shkurtës.

“Nuk e kam ditur, por, tash që e kuptova, është vërtetë emocion i madh që zëri im është përkrah zërit të një këngëtare të madhe” tha ajo.

E pyetur se a e ka takuar ndonjëherë këngëtaren Shkurte Fejza, ajo tha që jo, por, do donte ta takonte padyshim.

“Po të më jepet mundësia për ta takuar, do ishte shumë kënaqësi, por, unë jam aq pak në atë këngë që sfumohet nga zëri i saj, zëri im” përfundoi ajo.