BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Bota

Tragjedi në ajër/ Rrëzohet nje helikopter, raportohet për tre viktima dhe tre të plagosur

Tragjedi në ajër/ Rrëzohet nje helikopter,  raportohet për

Një helikopter u rrëzua në Alpet Valais mëngjesin e së martës. Tre persona u vranë. Tre të tjerë u plagosën. Një helikopter B3 u rrëzua në Alpet Valais mëngjesin e së martës, njfton gazeta zvcierane ne shqip Le Canton27.ch due ju referuar burimeve të policisë kantonale.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur rreth orës 09:25 teksa po bënte ski në aeroportin malor Petit Combin. Makina rrëshqiti në shpatin verior në majën e malit 3668 metra të lartë, për arsye që ende nuk janë të qarta.

Gazeta zvicerane në shqip Le canton27.ch ka mësuar se shtatë helikopterë nga Air Glaciers, Air Zermatt dhe Rega shkuan në vendngjarje. Përveç pilotit, helikopteri udhëhiqej nga një udhërrëfyes malor dhe katër klientët e tij. Dy personat e plagosur mundën të merrnin kujdes të menjëhershëm mjekësor përpara se të dërgoheshin në Spitalin Sitten. Një person i tretë gjithashtu u shpëtua më vonë. Tre banorët e tjerë të makinës mundën të shpëtoheshin vetëm të vdekur.

Bordi Zviceran i Hetimit të Sigurisë (Sust) nisi një hetim për të sqaruar shkakun e aksidentit. Zyra e Prokurorit Federal (BA), e cila është përgjegjëse për aksidentet e aviacionit, po udhëheq hetimin penal në bashkëpunim me Zyrën Federale të Policisë (Fedpol) dhe policinë kantonale të Valais.