BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Gazetarja e njohur përplaset ashpër me kryetaren e PD Himarë: Shumë persona kanë ardhur me autobusë para zgjedhjeve pasi Beleri iu kishte premtuar pasaportën në këmbim të votës

Gazetarja e njohur përplaset ashpër me kryetaren e PD Himarë:

Gazetarja Anduena Llabani është përplasur me kryetaren e PD-së në Himarë, Afrovita Dhimojani në një studio televizive.

Gazetarja shprehet se shtetas grekë kanë ardhur me autobusë në Himarë përpara zgjedhjeve, ndërsa Fredi Beleri kishte krijuar dhe një lloj dakordësie me shumë banorë, të cilët i kishte pajisur me pasaporta greke.

Nga ana tjetër, Dhimojani e ka kundërshtuar duke thënë se mund të merrni formularin e dekriminalizimit dhe mund të vërtetoni shumë thjesht të gjitha vendimet gjyqësore si në territorin brenda Shqipërisë dhe jashtë.

Llabani: Zoti Beleri kishte krijuar dhe një lloj dakordësie me shumë banorë, duke i pajisur me pasaporta greke. Unë di që zoti Beleri ka pajisur njerëz me pasaporta në këmbim të votës. Unë di që furgona dhe autobusa me shtetas grekë vinin në Himarë për të krijuar situata para zgjedhjeve. Unë di që 50 shtetas grekë janë shpallur non grada nga policia shqiptare, sepse figurojnë persona kontigjentë të dy grupeve terroriste të shpallura në Greqi. Nëse kemi të bëjmë me një njeri që ka precedent penale, në Greqi, atëherë çfarë pritet tani.

Dhimojani: Zoti Beleri i ka bërë të ditura të gjitha vendimet gjyqësore si në territorin brenda Shqipërisë dhe jashtë. Mund ta merrni formularin e dekriminalizimit dhe mund ta vërtetoni shumë thjesht. E dyta, për sa i përket deklaratës që në Himarë vijnë autobusa me shtetas grekë, ju keni informacion që në Himarë ka votues grekë dhe kanë ardhur?

Llabani: Unë po flas për rastin konkret. Autobus me shtetas grekë janë përcjellë nga territori për zgjedhje, kanë ardhur në Himarë. Nuk po bëj deklaratë, po jap informacione.

Më të lexuarat