BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Katet pa leje që kanë mbuluar Tiranën/ Rama pyetet për oligarkët dhe shfajësohet duke ngritur tonet: S’ka asnjë krijesë përveç Zotit që më kushtëzon. “Bir nëna bir” çfarë i është bërë këtij qyteti prej atyre që hapin gojën për ...

Katet pa leje që kanë mbuluar Tiranën/ Rama pyetet për

Pyetjet për ndërtimet dhe katet pa leje kanë qenë në qendër të komenteve të qytetarëve për kryeministrin Edi Rama gjate bashkebisedimit qe realizoi te shtunen.

Lidhur me akuzar për “oligarkët”, Edi Rama tha se “nuk ka asnjë krijesë përveç Zotit që më kushtëzon”, teksa shtoi se nuk është ai personi që jep tendera.

“Po të jetë kjo histori oligarkësh të mi s’do e merrje vesh fare ti që kishte aty 4 mijë metra pa leje. Pikërisht se nuk ka asnjë krijesë tjetër përvec Zotit që mund të më kushtëzojë apo të më vërë në kushte varësie me para apo metra katrorë, kjo është e mundur të bëhet.

Unë nuk merrem me tendera e nuk jap tendera, nëse flisni për kompensime mos i fusni të gjithë në thes. Bëjini pak llogaritë cfarë do të thotë të dorëzosh mbi katër mijë metra katrorë në qendër të Tiranës. 1.3 milionë dollarë është vetëm gjoba me cmimin e ligjit, lliogariteni me cmimin që ka tregu, 5 mijë euro metri katrorë herë mbi kaër mijë metra nëse do i kisha marrë ato para nuk do merrje vesh fare.

Se këtë e ngritëm ne, domethënë që s’na interesonte varianti tjetër se nuk më ka interesuar kurrë. Kjo është e vërteta e deri në provë të kundërt kjo është e vërteta.
Atyre që ju mësojnë të provojnë, akuza nuk është provë, prova është arsye për të akuzuar“, tha Rama.

Ndërsa një tjetër komentues duke iu referuar konfiskimit të 4646 metrave pa leje në qendër të Tiranës tha “mendo ca ke bërë në periferi”, Rama iu përgjigj”:

Ata të tjerët kanë bërë rrumpallën më të madhe të kontinentit tonë e një nga rrumpallat më të mëdha të planetit, se cfarë kemi bërë ne me Tiranën e tregon Tirana. Se ca kanë bër ata e tregon historia e tyre. Bir nëna bir patjetër “bir nëna bir” se çfarë i është bërë këtij qyteti prej atyre që sot kanë akoma kurajon të hapin gojën e të flasin për ne realisht bir nëna bir”.

Më të lexuarat