BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Mul Noka akuza Met Rrumbullakut, krahason sulmin e Berishës me vrasjen e Klodian Rashës: Burimet e kemi brenda institucioneve

Mul Noka akuza Met Rrumbullakut, krahason sulmin e Berishës me vrasjen e

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, është shprehur i bindur se agresori që goditi ditën e djeshme kreun e Partisë Demokratike, Sali Berishën është një agjent policie.

I pyetur nga gazetari Eni Ferhati në emisonin e Thimi Samarxhiut lidhur me burimet ose faktet që ai ka për këtë akuzë, Noka u përgjigj se ai ka burimet e veta brenda institucioneve dhe di kujt ja drejton gishtin.

“Burimet i kemi brenda institucioneve, kur drejtojmë gishtin dimë për ça e drejtojmë. Mu dhimbs Rrumbullaku se kishte një letër të cilën ja kishin shkruar Bledi Çuçi dhe Edi Rama. Për Bledi Çuçin dhe Edi Ramën i kemi burimet tona, si ka mundësi që në momentin që ndodhi atentati ata e kishin raportin e personit në zyrë, gati. Është i njëjti rast si me Klodian Rashën në Laprak që i vuri pistoletën në dorë pasi e vranë”, u shpreh Flamur Noka.

 

Më të lexuarat