BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

"Nuk po imponon emra si figura të...", Abilekaj "zbërthen" taktikën e Berishës: Ja cilat janë dy rrugët

"Nuk po imponon emra si figura të...", Abilekaj

Analisti Enton Abilekaj tha në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” se shumica e figurave të reja të PD-së nuk njihen nga publiku, por ai e vlerësoi faktin që kryetari i PD-së, Berisha nuk po imponon emra për të përfaqësuar partinë.  

“Ne nuk i njohim figurat e reja të PD-së. Shpjegimi i Berishës është ky që: Unë nuk mund të marr figura nga hiçi, t’i sjell në PD, t’u them votojini. Ose do t’i emërojë sekretarë në funksione që duhet të jenë të zgjedhur dhe kjo nuk është demokratike, ose do t’i marrë në funksione të emëruara siç janë departamentet, që të njihen në parti dhe të shkojnë të zgjidhen.

Dy janë rrugët: Një nëpërmjet departamenteve dhe tjetra nëpërmjet primareve në fushatë. Kjo rrugë është më e mirë se sa të impononte emra, t’u thoshte merreni votojeni si sekretar të marrëdhënieve me jashtë dhe e bën ai. Kooptimi nuk është demokratik dhe Berisha s’po e bën”-tha Abilekaj.

 

Më të lexuarat