BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“PD e Alibeaj e shikoj si një filiz”, gazetari Hoxha: Nuk do fitonin po të ishin bashkë

“PD e Alibeaj e shikoj si një filiz”, gazetari Hoxha: Nuk do

Gazetari Poli Hoxha e ka quajtur PD-në e Alibeaj si një filiz i ri, pavarësisht nëse do fitojnë apo nuk do fitojnë dot në zgjedhje.

I ftuar në Euronews Albania ai tha se elektorati opozitar në Shqipëri është i mërzitur nga e gjithë politika e vjetër ndaj lëvizjen në grupimin e Partisë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn ai e shikon si një shenjë shumë të mirë për politikën.

“Kolegji i Kryetarëve ishte ai që e imponoi këtë lloj qëndrimi. Thelbi është se ata kryetarë janë kryetarë të Berishës, ata nuk mund t’i ndash dot. Është një elektorat i mërzitur nga klasa e vjetër politike, nga të njëjtët personazhe. Ky është një treg i lirë, këta janë të papërfaqësuar, janë opozitar, përderisa nuk shkojnë të votojnë janë në opozitë me qeverinë.

Në këtë kuptim unë e shikoj si një filiz të ri, pavarësisht se do fillojnë retorikat, do fitojnë apo s’do fitojnë. Unë e kam deklaruar se edhe bashkë po të ishin si parti me këtë gjendje që kanë, po nuk ndryshuan filozofinë, ata nuk fitojnë dot”,-tha Poli Hoxha.

 

Më të lexuarat