BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Politike

“Përdoret për të ndikuar në...”, Berisha me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama, agjent influent i Putinit

“Përdoret për të ndikuar në...”, Berisha me

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kreun e qeverisë, Edi Ramën se është agjent influent i Presidentit Vladimir Putin. Sipas Berishës, agjentët influentë nuk shërbejnë për të mbledhur informacione, por për të ndikuar në opinione.

I ftuar në emisionin “Open”, Berisha deklaroi se nëse opozita nuk do të ngrihet fuqishëm kundër qeverisë, nuk do të ketë të ardhme.

Berisha: Mark Rossini është autori i vërtetë i shkrimit të Mother Jones. Në mes të Madridit, Edi Rama i dërgon kamerën për të folur për Sali Berishën. Mark Rossini, i thotë Ben Blushit në vitin 2019, Berisha është kukull e Putinit. Mark Rossini është i dënuar për korrupsion. Mobilizoi mafien, agjenturat kundër opozitës. Opozita nëse nuk ngrihet me gjithë forcën, në një përballje jetë ose vdekje, opozita s’ka të ardhme. Çdo gjë në këtë vend është fiktive sa të jetë ky.

Pyetje: Çfarë do bëjë opozita?

Berisha: Opozita do të lërë çdo gjë tjetër dhe do merret vetëm me Edi Ramën. Me të gjitha format e mosbindjes civile dhe rezistencës. Ky njeri, për mua është agjent influent i Putinit. Ftoj çdo njeri që të lexojë përcaktimin e agjentit influent dhe të më thotë se ky përkufizim nuk i shkon.

Pyetje: Po thoni se Rama është agjent influent?

Berisha: Kryeministrat dhe njerëzit influent nuk përdoren për mbledhës informacionesh. Por për të ndikuar në opinione. Nuk ka njeri që mund të deklarojë në Davos që “këta që mbyllën mallin e pistë rus, e zëvendësuan me një tjetër mall të pistë”, e kishte fjalën për gazin. Nëse ka ndonjë efekt të rëndësishëm strategjik, ajo luftë ka se Gjermania para një muaj, ndërpreu çdo metër kub gaz nga Rusia.

Pyetje: Nëse Rama është agjent i Putinit, mendoni se SHBA-ja nuk e di?

Berisha: Agjent influent.

Më të lexuarat