BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

“Rama bashkë më zonjën në errësirë bëjnë modelin black-out”/ Berisha shpërthen në akuza dhe denoncon: AKSHI vjedh tendera sekretë me kryeministrin e bashkë me njerëzit e…

“Rama bashkë më zonjën në errësirë

Kreu i Opozitës Sali Berisha mori sot pjesë në konferencën “E ardhmja e arsimit shqiptar përmes teknologjisë dhe informacionit”.

Gjatë fjalës së tij, ai u ndal te situata në të cilën ndodhet arsimi sot, ndërsa theksoi se arsimi është në rrënim. Ai denoncoi sërish veprimtarinë e AKSH-it, për tendera sekrete me të afërm të Ramës.

“Përshëndes të gjithë pjesëmarrësit në këtë konferencë të rëndësishme për çështjes thelbësore të arsimit tonë. Konferenca ka rëndësi të veçantë për shumë arsye, trajton një temë të kufijve të avancimit të shkencës, të teknologjisë dhe aplikimit të saj. Inteligjenca artificiale përbën në nga dimensionet e reja më të rëndësishme, e cila me shpejtësi të rrufeshme do të ndryshojë botën. Dekadat e fundit, teknologjia ka qenë bazë e revolucioneve, por këto dekada ka qenë më shumë se të tjera. Ju përpiqeni që t’i qëndroni kohës. Po të shohësh arsimin tonë, është në rrënim.

Është në shkatërrim! Shqipëria në analet e historisë. Nuk dua të bëj një analizë të gjatë. Nëse dixhitalizimi dhe mosha dixhitale ka një dimension për një shoqëri, është transparenca që ajo sjell në të gjitha fushat ku aplikohet. A mund të imagjinohet se pikërisht në këtë fushë, Edi Rama ka vendosur black-out të plotë.

Agjencia më e korruptuar e Shqipërisë është agjencia e shoqërisë së Informacionit, e cila procedon dhe shpërdoron qindra mln euro të taksapaguesve, me tendera sekrete, sepse vjedh bashkë me të afërm të Ramës. Ajo që duhet të ishte model i transparencës, ajo është model i black-out. Imagjinoni Ramën me zonjën në errësirë, se si tenderat e dixhitalizimit i bën të fshehta. jashtë çdo lloj ligji, çdo lloj rregulli.”, tha Berisha.

 

Më të lexuarat