BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

'Të mbaron punë', Artan Hoxha plas deklaratën: Dorian Duçka kushëri i parë i Ilir Metës, ka negociuar TAP-in në Azerbajxhan

'Të mbaron punë', Artan Hoxha plas deklaratën: Dorian

Gazetari Artan Hoxha thotë se Berisha nuk mund të sillet sikur nuk i njeh dy nga emrat më të përmendur të dy ditëve të fundit Damir Fazlliç dhe Dorian Duçka, të cilët dolën në qendër të vëmendjes pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së.

Hoxha u shpreh në emisionin “Shqip” të gazetares Rudina Xhunga se Berisha ka thënë në Parlament se e ka pasur mik shtëpie biznesmeni serbo-boshnjak, Fazlliç. “Berisha”, tha Hoxha, “e njeh shumë mirë dhe Dorian Duçkën se e ka pasur zv.ministër energjetike”.

Hoxha tha se Duçka është kushëriri i parë i Ilir Metës, dhe e cilëson si njeri që “të mbaron punë”.

“Nga e njeh Damir Fazlliç ishte në mbledhjen e Këshillit të sigurisë kombëtare. Pra një shtetas i huaj që se dinim me çfarë merrej, merrte pjesë në Këshillin e Sigurisë Kombëtare, ku raportonin shefi i Shërbimit, shefi i Shtabit të Ushtrisë, ministri i Brendshëm, ministri i Mbrojtjes, dhe ai ishte aty. Takimet me Ramën janë bërë dhe jashtë Shqipërisë dhe prandaj reagoi menjëherë tha e njoh, por nuk kam lidhje me këtë çështje. Ky është një krim federal dhe prandaj po hetohet atje. Opozita nuk mund të bëjë sikur nuk i njeh këto personazhe, madje Berisha doli në parlament dhe tha Damir Fazlliç është miku im i shtëpisë.

Berisha e njeh shumë mirë dhe Dorian Duçkën se e ka pasur zv.ministër energjitike. E ka pasur negociatorin kryesor për negociatat e TAP dhe Berisha ka shkuar vetë në Azerbajxhan dhe e njeh shumë mirë kush është Dorian Duçka. Dorian Duçka ka qenë mik me Damir Fazlliç, më ka bërë përshtypje që Berisha e përmendte Dorian Duçkën dhe mediat nuk reagonin. Dorian Duçka sipas meje është një personazh që mbaron punët, takimet e rëndësishme. Unë di që ai ka bërë disa punë të rëndësishme dhe historinë e kovidit, vaksinave, udhëtimi që bëri Rama në Amerikë. Ky është një njeri, që ka qenë dhe pjesë e stafit të Ramës, është kushëriri i parë i Ilir Metës, djali i hallës. U bë zv. Ministër në kohën kur meta bëri aleancë me Berishën. Edhe meta e ka sulmuar për punët në ndihmë të Ramës”, tha gazetari Hoxha.

Më të lexuarat