BREAKING NEWS

Çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës më 6 dhjetor që do zbarkojnë liderat e BE-së? Zbardhet axhenda e plotë

Çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës më 6
x
BREAKING NEWS

Pritet të mblidhet me urgjencë KQZ, zbardhet vendimi më i fundit që do merret për Ori Nebiajn dhe Petrit Dodën

Pritet të mblidhet me urgjencë KQZ, zbardhet vendimi më i fundit
x
BREAKING NEWS

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re avokatja e njohur e vendit tonë, kishte nevojë për transplant të palcës jashtë vendit, Adriatik Lapaj jep lajmin e trishtë: Do më marrë shumë malli!

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në deklaratën që bëri në Izrael, ja për çfarë bëhet fjalë

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në
x
BREAKING NEWS

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre pikëpyetjet e forta

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina “merr me vete” Poloninë në fazën tjetër

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina
x
BREAKING NEWS

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra dhe vajza, jemi të rrezikuara

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra
x

Rajoni

Ishin kthyer në tmerrin e bizneseve, dy shqiptarët në Greqi e pësojnë keq, zbardhen detajet

Ishin kthyer në tmerrin e bizneseve, dy shqiptarët në Greqi e

Dy shtetas me origjinë shqiptare, të moshës 49 dhe 57 vjeç, janë arrestuar në Nea Chalkidona të Greqisë pasi dyshimeve se ishin anëtarë të një bande që kryente grabitje me armë në kioska dhe pika karburanti.

Sipas medias greke, Maleviziotis.gr, disa momente para arrestimit, dy shqiptarët kanë kryer një grabitje me armë në një kioskë dhe janë larguar me makinë, dhe u gjetën pas kontrolleve të kryera nga forcat e rendit.

Brenda makinës që përdornin shteatsit u gjetën dhe u konfiskuan shuma e parave që kishin grabitur më herët, një pistoletë, rrobat e përdorura gjatë grabitjeve dhe një celular.

Nga hetimet e mëvonshme u konstatua se të akuzuarit kishin formuar një grup kriminal me metodë specifike veprimi dhe role të dallueshme mes anëtarëve të tij që nga mesi i tetorit të kaluar.