BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Rajoni

VIDEO/ "Ishte një betejë...", momente dramatike në Greqi, roja bregdetare i vihet pas gomones turke, në fund merr vendimin drastik

VIDEO/ "Ishte një betejë...", momente dramatike në

Peshkatari Smalios Sakellaris ka regjistruar momentin e ndjekjes episodike të një gomonje që kishte transportuar emigrantë të paligjshëm në Kos, kur tregtari turk i qenieve njerëzore, nuk u ndal.

Siç tha ai për ANT1 “Pashë një varkë që po përpiqej të largohej në ujërat greke. Në fillim ishte një nga varkat tona dhe më pas një e dyta që kaloi me shpejtësi të madhe dhe po përpiqej ta kapte”.

“Në një moment ata po afroheshin aq shumë sa mendova se do të ndodhte një aksident. Ishte një betejë detare”, tha peshkatari nga Kos.

Varka me fryrje e drejtuar nga tregtari turk është pikasur mëngjesin e së mërkurës nga një patrullë e Autoritetit Portual të Kalymnos pak minuta pas zbarkimit të emigrantëve të paligjshëm në zonën e Skandarit të Kos, e cila është vënë re nga ushtarët në një post vëzhgimi.


Ndonëse rojet e portit vazhduan me sinjale drite dhe zanore, tregtari  nuk u ndal por përkundrazi eci me shpejtësi për t’u arratisur drejt autoriteteve turke.

Siç thuhet në deklaratën e Rojës Bregdetare , “pasoi një ndjekje, gjatë së cilës mjeti lundrues në fjalë bëri manovra të rrezikshme, duke rezultuar në të shtëna paralajmëruese në një zonë të sigurt”.

“Më pas, të shtëna me shënjestër janë qëlluar në drejtim të motorit jashtë të skafit të mësipërm, i cili është bllokuar dhe operatori i huaj i tij 32-vjeçar është arrestuar si trafikant”, thuhet në njoftimin e Rojës Bregdetare .

Hetimet vijuan në zonën e gjerë dhe në fund u identifikuan katër emigrantë të paligjshëm , nga të cilët dy u arrestuan pasi dy të tjerët ishin të mitur.