BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x
BREAKING NEWS

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh detaje nga marrëveshja për të cilin u negociua mbi 10 orë

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh
x
BREAKING NEWS

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe bën thirrjen e fortë

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe
x
BREAKING NEWS

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me
x

Bota

Paralajmërimi i fortë! Putini ka nisur rekrutimet, tepër e rëndë ajo që mund të ndodhë në pranverë

Paralajmërimi i fortë! Putini ka nisur rekrutimet, tepër e

Presidenti rus, Vladimir Putin duket se po përgatit një sulm të ri ndaj Ukrainës.

Mediat e huaja shkruajnë se sulmi mund të fillojë në shkurt-mars.

Bloomberg duke cituar burime të Kremlinit, thekson se një vale e re rekrutimi mund të fillojë në pranverë.

Putini ende beson se forcat më të mëdha dhe gatishmëria për viktima të konsiderueshme do t’i mundësojnë atij të fitojë, thanë burimet e agjencisë.

Sakaq Putini do të kërkojë të tregojë se ushtria ruse mund të rifitojë iniciativën pas disa muajsh pengesa për të rënë dakord për një armëpushim që do t’i lejonte Rusisë të ruajë kontrollin mbi territoret që ajo ka pushtuar.