BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x
BREAKING NEWS

Kryetarja e Kuvendit në pazare antiamerikane, ja skema e Lindita Nikollës për të kthyer Sali Berishën në politikë, aleanca e kullave të Zenit pushton Parlamentin, zbardhen skenarët e minutave të fundit mes kryeparlamentares me dyshen Noka-Bardhi

Kryetarja e Kuvendit në pazare antiamerikane, ja skema e Lindita
x

Lifestyle

Mos e bëni më këtë gabim! Katër arsye pse nuk duhet t’i jepni fëmijës tuaj një celular

Mos e bëni më këtë gabim! Katër arsye pse nuk duhet

Ka shumë të ngjarë që fëmija juaj të insistojë t’i jepni atij një celular ose t’ju kërkojë tuajin.

Një prind e di se çfarë është më e mira për fëmijën e tij, por ka disa gjëra që duhet të mbani në mend përpara se të bëni hapin e madh për t’i marrë ata një celular. Shikoni katër arsye të rëndësishme

1. Fëmijët sot kalojnë mesatarisht 7 orë në ditë para një mediumi argëtues dhe duke u dhënë atyre një celular ju patjetër që humbni kontrollin nga të qenit vazhdimisht para ekranit …

2. Edhe nëse keni aktivizuar cilësimet më të rrepta në celularin tuaj, gjithmonë ekziston një shans që vendndodhja të shihet disi. Edhe një selfie mund të zbulojë vendndodhjen e fëmijës tuaj.

3. Mund të gjejë lehtësisht Wi-Fi dhe Aplikacionet dhe lojërat e që janë të ndaluar. Pse ta rrezikoni?

4. Varësia është e lehtë përmes një pajisje elektronike dhe fëmija mund të “fiksohet” në një masë që nuk e imagjinoni dhe sigurisht nuk dëshironi. Fëmijët janë të prirur për këtë.