BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Sport

Egnatia merr situatën në dorë, kalon në avantazh ndaj “Demave të kuq”, ja autori i golit

Egnatia merr situatën në dorë, kalon në avantazh ndaj

Ka kaluar në avantazh skuadra e Egnatias ndaj Demave të kuq të Partizanit.a

Partizani 0-1 Egnatia (Finalja – Final Four)

Stadiumi “Air Albania”

Minutë pas minute:

45- Mbyllet fraksioni.

35- Egnatia realizon me Ibrahimoglu, goditje tokazi e tij, festë rrogozhinase në “Air Albania”.

28- Radhën e ka Zejnullai, pa rezultat. Mbetet 0-0  ndeshja.

21- Gol Partizani me Binstsouka. Arbitri Taylor e anulon për faull në sulm.

16- Zgjohet Partizani. Goditja e Mba-s nuk ishte e saktë, larg kuadratit të Sherrit.

7- Provon Ibrahimoglu. Lojtari i Egnatias i afrohet golit, drithërima te porta e Partizanit.

5- Egnatia e rrezikshme nga një goditje dënimi. Topi shkon në këndore. Xhemajli provoi me kokë.

1- Nis ndeshja.

Partizani dhe Egnatia përballen  në ndeshjen finale të “Final Four”. Një ndeshje me peshë jetike për të dyja skuadrat, të cilat do kërkojnë titullin në “Air Albania”. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Si trajneri Orges Shehi, ashtu edhe homologu Edlir Tetova kanë shuar dilemat, teksa kanë zgjedhur të luajnë me më të mirët.

Ndeshja e fundit direkte ka përfunduar 2-1 për Egnatian. Montenegro realizoi dopietë, ndërsa goli i Skukës shërbeu vetëm për statistikë.

Kujtojmë se takimi i sotëm do të gjykohet nga një prej arbitrave më të mirë në Europë. Anglezi Antony Taylor vendos drejtësi në kryeqytet, në një ndeshje plot emocione.

FORMACIONET ZYRTARE

PARTIZANI: Qirko, Atanaskoski, Sota, Sembene, Hadroj, Murataj, Maget, Rrapaj, Bintsuka, Cara, Mba.
Trajner: Orges Shehi

EGNATIA: Sherri, Fangaj, Dulis, Malota, Xhemajli, Ndreca, Aleksi, Zejnullai, Fernando, Ibrahimoglu, Montenegro
Trajner: Edlir Tetova