Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Unë pengoj votimet. Më dënoni!”/ Pedagogu dhe analisti i njohur thirrje të pazakontë: Votimet plumb për demokracinë! Qytetarët në burg e kriminelët jashtë

Postuar: 25/06/2019 - 10:34

Ka qenë pedagogu Mark Marku dhe analisti i njohur njëkohësisht pedagog Agron Gjekmarkaj iu kanë bashkuar nismës që është përhapur gjerësisht në rrjetet sociale. Një deklaratë e karikaturistit të njohur Bujar Kapexhiu e pak ditë më parë ku thoshte se “Më 30 qershor unë pengoj votimet. Ju lutem më dënoni”, është bërë virale.

Hashtagu edhe “edheunë”, po mbështetet nga figura të njohura nga politika, arti, apo akdemikë.

“Denomeni dhe mua. Denojeni te gjithe. Qytetaret ne burg. Kriminelet jashte. Mark Marku”

“Jo votime! Jo Diktature! Votimet plumb per demokracine! Me 30 qershor me duar te pastra pa gishta te nxire! Ketu jam-Me denoni ! Hape burgun Rama! Gjekmarkaj!”

b2c10244-6766-4ca0-97b5-6d21b3a8cc26

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:55

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të merret në mënyrë urgjente në Prokurori në lidhje me videon e paralajmëruar ku Presidenca ka një video ku një ambasador kry

Postuar: 18/11/2019 - 23:34

I ftuar në emisionin “Open”,presidenti Ilir Meta foli edhe për Opozitën, për të cilën

Postuar: 18/11/2019 - 23:28

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 23:08

I pyetur se cila ishte arsyeja që ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, pres

Postuar: 18/11/2019 - 22:57

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parla

Postuar: 18/11/2019 - 22:55

I ftuar në emisionin “Opinion”, deputeti socialist AlketHyseni u ankua që u la i fund

Postuar: 18/11/2019 - 22:54

Meta ka komentuar edhe një herë a do e shpërndajë presidenti apo jo.