BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Lifestyle

Zbuloni cilat janë shenjat e Horoskopit që do të kenë ndryshime të mëdha financiare gjatë muajit Mars

Zbuloni cilat janë shenjat e Horoskopit që do të kenë

Dashi

Për shkak të ndikimit të Plutonit, sundimtarit të pasurisë së familjes suaj, është e mundur që ju të vendosni të bëni investime të mëdha financiare për nevojën e nxitjes së internetit ose ndoshta për të shkuar jashtë vendit. Për shembull, duhet të blesh një apartament jashtë shtetit ose të organizosh një projekt në një vend tjetër. Megjithatë, mendo seriozisht nëse ia vlen të investosh për projektin tënd.

Luani

Saturni hyn në sektorin e kapitalit tuaj familjar: nga marsi ka të ngjarë që t’ju vihet një detyrim i ri në lidhje me kreditë, hipotekat apo ndonjë kapital të madh. Për shembull, meqë Saturni drejton punën, shëndetin dhe jetën tënde, mund të vendosësh të marrësh një hua për të përmirësuar vendin tënd të jetesës. Mund të jetë një riparim, rinovimi i shtëpisë ose garazhi, ose ndoshta ju duhen para për biznesin tuaj (dhe ju duhet të merrni një kredi ose kapital për të shkuar).

Bricjapi

Hëna do të aktivizohet në sektorin tuaj të kredisë dhe Plutoni do të hyjë në sektorin tuaj të pagave personale. Ju mund të merrni fuqi financiare, shumë kapital, të gjitha falë meritave profesionale ose patronazhit të një personi autoritativ. Në mars është gjithashtu e mundur të blihen prona të patundshme.

Shigjetari

Sundimtari i financave tuaja, Saturni, do të hyjë në sektorin tuaj të strehimit, që do të thotë se do t’ju duhet të vendosni nëse do të investoni në një apartament apo do të merrni një përgjegjësi të re të pronës së patundshme për të gjithë familjen tuaj.

Për shembull, do t’ju duhet të merrni me qira ose të filloni të rinovoni apartamentin e prindërve. Në çdo rast, Saturni mund të kontribuojë në rritjen e detyrimeve ndaj anëtarëve më të afërt të familjes, kështu që ndoshta nuk është e mjaftueshme vetëm për të rinovuar ose blerë një apartament, por më shumë kujdes shëndetësor do të jetë i nevojshëm.