Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lindita Nikolla me vilë luksoze, si u transformua ministrja e Arsimit me rrogë 1200 euro në pasanike

Lindita Nikolla me vilë luksoze, si u pasurua ministrja e Arsimit me rrogë 1200 euro

Postuar: 26/02/2016 - 22:39

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla,  duket se ka pësuar një transformim rrënjësor, nga dita që la postin e kryetares së  lagjes për të zënë postin e ministres së Arsimit.
 Transformimi i saj fillon që nga mënyra e veshjes, ku në vend të pantallonave dhe xhaketave demode, veshi fustane dhe kostume Versaçe,Armani, Guçi etj. Laja e PS u shndërrua në modele, ku veshjet e aktivistes të frontit popullor i zunë rrobat firmato.
Gjithçka firmato që nga çorapet, këpucët, çantat, orat, syzet deri te parfumet e shtrenjta që përdor. Këto nuk janë asgjë në krahasim me fatin që i ka rënë ministres së Arsimit. 
Babo Natale i pushtetit i ka bërë dhuratë edhe një vilë 450-500 mijë euro në zonën e Lundrës, ku banojnë biznesmenë dhe pasanikët e Tiranës. Edhe Nikollës i qeshi fati më në fund. Nuk është e lehtë të bllokosh doktoraturat dhe të pasurosh Henri Cilin në dëm të shqiptarëve.  
Vuajtje pa fund për ministren tonë të Arsimit, nga dita që shqiptarët i dhanë votën rilindjes. Dhe kjo është rilindje për kopjacen e universitettit UFO, i cili e arsimoi dhe në këmbim u linçua nga ministrja në fjalë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 23:58

Avokati i njohur, Spartak Ngjela me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ka uruar për 73 vjetorin e lindjes ish-presidentin amerikan Bill Klinton.

Postuar: 19/08/2019 - 23:30

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 22:03

Aktori Gazmend Paja, është personazhi i radhës, që ka cituar kryeministri Edi Rama, si një nga zë

Postuar: 19/08/2019 - 21:43

Ish-deputeti demokrat, Agron Shehaj, ka reaguar pas raportit të Baselit, i cili e rendiste Shqipë

Postuar: 19/08/2019 - 21:17

Kjo e hënë ka shënuar turistin e 1 miliontë që ka hyrë në vendin tonë, për muajin gusht, duke shë

Postuar: 19/08/2019 - 20:08

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka komentuar nëpërmjet një statusi në “Facebook” traz

Postuar: 19/08/2019 - 19:44

Pas arrestimit të Arvit Bushatit, kreut të FRPD  partia demokratike do të zhvillojë protestë