BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x

Politike

Zbardhet marrëveshja e Berishës me Vangjel Dulen, ja cilat bashki i jepen PBDNJ-së

Zbardhet marrëveshja e Berishës me Vangjel Dulen, ja cilat bashki i

Partia Demokratike ka firmosur ditën e sotme një marrëveshje koalicionin për zgjedhjet lokale me Partinë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, PBDNJ.

Janë zbardhur disa nga detajet e marrrëveshjes që u firmos në orën 11:00, nga Sali Berisha dhe Vangjel Dule.

Partia Demokratike do t’i lërë rrugë të lirë PBDNJ-së që të caktojë kanidatët për zgjedhjet lokale në bashkitë e Dropullit, Finiqit dhe Himarës.

“Ajo që mund të konfirmojmë është se PBDNJ-së do t’i lihet zonë e lirë në tre bashki ku Partia Demokratike nuk zhvilloi procesin e primareve, përkatësisht bashkinë e Finiqit, Dropullit dhe bashkinë e Himarës”, tha Ardit Hoxha.