BREAKING NEWS

SHBA i tregon prangat Berishës, Yuri Kim kërkon të nisë hetimi penal ndaj ish-kreut të PD, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimin e Blinken

SHBA i tregon prangat Berishës, Yuri Kim kërkon të nisë
x
BREAKING NEWS

Pas zërave për pazare Rama-Meta për të bllokuar shkarkimin e presidentit, SHBA vë në resht anëtarët e Kushtetueses, kërkon integritet në gjykim

Pas zërave për pazare Rama-Meta për të bllokuar shkarkimin e
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Tiranë/ Qëllohen 2 të rinj, përfundojnë me urgjencë në spital (DETAJE)

Kërcet arma në Tiranë/ Qëllohen 2 të rinj,
x
BREAKING NEWS

“Kryeministri po ju vendos në siklet”/ Alibeaj bllokon foltoren, Nikolla pezullon seancën

“Kryeministri po ju vendos në siklet”/ Alibeaj bllokon
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Regjistrohen 942 raste të reja dhe 6 viktima, shërohen 832 qytetarë

COVID-19 në Shqipëri/ Regjistrohen 942 raste të reja dhe 6
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Ambulanca shkon me urgjencë te Kuvendi, kush është deputetja që pati probleme shëndetësore gjatë seancës

Çfarë ndodhi? Ambulanca shkon me urgjencë te Kuvendi, kush
x
BREAKING NEWS

“Po kërkon me patjetër të ngjallë trazira”/ Plas keq sherri mes Hoxhës dhe Frrok Çupit, analisti nxjerr prapaskenat ‘bombë’: Familja e Berishës...(REPLIKAT)

“Po kërkon me patjetër të ngjallë trazira”/ Plas
x
BREAKING NEWS

Dy emërime të rëndësishme/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë cakton drejtuesit në këto qytete të vendit (EMRAT)

Dy emërime të rëndësishme/ Këshilli i Lartë i
x

Sport

Talenti/ Ademi: Shqipëria nuk u interesua për mua, zgjodha Kroacinë

Talenti/ Ademi: Shqipëria nuk u interesua për mua, zgjodha

Arijan Ademi është i lumtur që para disa ditësh debutoi me Kombëtaren e Kroacisë në ndeshjen miqësore që kjo e fundit e zhvilloi ndaj Koresë Jugore. Futbollisti shqiptar me prejardhje nga Tetova ka treguar se e kishte ftuar edhe Përfaqësuesja e Maqedonisë, por këtë ftesë e kishte refuzuar nga dëshira për të luajtur me kroatët. Mirëpo, në dallim prej Kroacisë e Maqedonisë, që njëkohësisht e kërkonin mesfushorin e Dinamos së Zagrebit, Kombëtarja e Shqipërisë nuk e kishte kontaktuar fare atë. “Nga Shqipëria asnjëherë nuk kam marrë ftesë. Me siguri ka munguar interesimi i tyre dhe për këtë arsye nuk mund të flas në mënyrë hipotetike ‘çka do të bëhej nëse do të bëhej’. Atyre nuk ia ka shkuar mendja të më kontaktojnë. Tash, pas ftesës së Kroacisë dhe debutimit që bëra në fanellën kroate në ndeshjen miqësore kundër Koresë Jugore është tepër vonë, sepse kam vendosur të luaj për Kroacinë”, tha Ademi.